post

Pasowanie na ucznia to zapewne pierwszy z najbardziej niezapomnianych dni przeżytych w szkole. Dwudziestu wychowanków z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Łubowie złożyło uroczyste ślubowanie i tym samym oficjalnie zostało przyjętych do grona uczniowskiej społeczności!

Uroczystość pasowania uświetnili swoją obecnością Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo,  Katarzyna Wielgosz, dyrektor Biblioteki Publicznej w Łubowie, Magdalena Bidzińska wraz z uczniami klasy drugiej, nauczyciele oraz licznie zgromadzeni rodzice.

Po słowach powitania dyrektor szkoły Patrycja Pietrykowska podkreśliła rangę i znaczenie edukacji wczesnoszkolnej, jako czasu niezwykle sensytywnego w życiu młodego człowieka. W kierunku rodziców wybrzmiały słowa podziękowania za dokonanie wyboru powierzenia dzieci szkole, co traktuje jako ogromne wyróżnienie. Doceniła również współpracę z tymi rodzicami, która  z uwagi na nowe pokolenie ma szansę trwać dalej. Ponadto zwróciła uwagę na nieustające i niezmienne zaangażowanie oraz profesjonalizm wielozadaniowej, pewnej i niezawodnej kadry pedagogicznej, co nie pozostaje bez znaczenia dla osiągania sukcesów oraz pokonywania trudności na drodze obowiązków szkolnych.  Życzyła, by zaakcentowana dziś przynależność nowej grupie uczniów dawała wiele radości i satysfakcji.

– Przyglądając się drodze pokonywania przez uczniów kolejnych szczebli edukacji i działaniom podejmowanym przez szkołę, te ocenia się jako bezsprzecznie satysfakcjonujące – podkreślił wójt gminy Łubowo, wymieniając przy tym planowane wspólnie z panią dyrektor przyszłe działania remontowe mające na celu podniesienie komfortu uczniów.

– Przygotowania trwały od początku września. To duże wyzwanie dla dzieci i również dla wychowawcy. Tym bardziej, że jest to nowa grupa, która dopiero się poznaje. Udało się pogodzić jedno i drugie, adaptację do nowych warunków wraz z licznymi próbami. Te odbywały się w szkole i na deskach domu kultury. Bardzo aktywnie włączyli się w przygotowania rodzice. Nie zawiedli też starsi uczniowie, którzy byli niezwykle pomocni zarówno przy przeprowadzaniu prób jak i przygotowaniu dekoracji oraz stanowili cenny wzór do naśladowania – podsumowuje wychowawca klasy Agnieszka Gadzińska.

Pierwszoklasiści zostali przeegzaminowani przez prowadzące przedstawienie starsze koleżanki, które poczęstowały ich… sokiem z cytryny! Egzamin został zdany na szóstkę! Na wszystkich buziach pozostał piękny uśmiech.
Po części artystycznej, doskonałym występie montażu słowno-muzycznym, który akcentował zdolności wokalne oraz recytatorskie uczniów, czym udowodnili, że są gotowi do sumiennej nauki i pracy w szkole, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie. Odśpiewano także wspólnie Hymn Narodowy. Kolejno aktu pasowania dokonali dyrektor Patrycja Pietrykowska wraz z  wójtem Andrzejem Łozowskim.

Pasowani otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i legitymacje szkolne. Uczniowie klasy drugiej powitali młodszych kolegów wierszem, piosenką i przygotowanymi niespodziankami.

Po części oficjalnej zaproszono na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Piękne dekoracje, odświętne stroje i podniosły nastrój dopełniły całości i sprawiły, że ten wyjątkowy dzień z pewnością pozostanie na długo w pamięci.