post

W dniach 05 – 07.06.2019 r. uczniowie z klasy 5 ze Szkoły Podstawowej z Łubowa brali udział w wycieczce do Trójmiasta oraz do Malborka i Grudziądza.

W pierwszym dniu zwiedziliśmy największy ceglany zamek krzyżacki w Europie – w Malborku. Odwiedziliśmy również Grudziądz. Tam zobaczyliśmy spichlerze, rynek z kamieniczkami oraz Stare Miasto. W drugim dniu pojechaliśmy do Gdańska. Zwiedziliśmy to miasto z przewodnikiem. Trasa prowadziła przez najważniejszą pod względem historyczną część miasta tj. reprezentacyjną Drogę Królewską od Bramy Złotej przez Długi Targ do Bramy Zielonej, m.in.: Ratusz Głównego Miasta, Fontanna Neptuna, Bazylika Mariacka, Dwór Artusa. Następnie pojechaliśmy na Półwysep Westerplatte, gdzie odbyliśmy bardzo ciekawą lekcję historyczną. Pani przewodnik opowiedziała nam historię wybuchu drugiej wojny światowej i że to miejsce jest tego wydarzenia symbolem. Po tej ważnej i jakże trudnej lekcji pojechaliśmy na molo do Sopotu.

W ostatnim dniu udaliśmy się do Gdańska na stadion piłkarski ENERGA, by zobaczyć miejsce meczów na EURO 2016 r. Drugim miejscem naszego zwiedzania była Gdynia. Udaliśmy się do Experymentarium, gdzie młodzież mogła się trochę zrelaksować i poeksperymentować. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie legendarnego żaglowca „Daru Pomorza”. Wyjechaliśmy w drogę powrotną do domu około 17.30. Na miejscu w Łubowie byliśmy ok. 21.45 godz.