post

13 października w naszej szkole odbyło się Pasowanie na Ucznia klasy I.

W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie klasy pierwszej wraz rodzicami. Na uroczystość przybył również Wójt naszej Gminy – Pan Andrzej Łozowski. Tegoroczne pasowanie odbyło się w konwencji programu rozrywkowego pt. „Jak oni ślubują?…”. Dzieci na dowód tego, iż są gotowe do odpowiedzialnego pełnienia funkcji ucznia Szkoły Podstawowej w Łubowie, musiały wykonać kilka zadań, które oceniało jury. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, recytatorskie i wokalne. Po pomyślnym zdaniu egzaminu Pan Wójt pasował każdego pierwszoklasistę, dotykając ramienia każdego z nich specjalnym ołówkiem. Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, a od rodziców pamiątkowe kuferki, pełne potrzebnych pomocy do pracy w szkole, które będą im przypominały o tej uroczystości.  Następnie uczniowie klas drugich przedstawili dla swoich młodszych koleżanek i kolegów krótki program artystyczny oraz wręczyli im drobne, upominki. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy oraz samych radosnych dni w murach naszej szkoły.